19 سپتامبر

ارتودنسی

ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی درمانی قطعی و موثر برای بهم ریختگی های شدید دندانی و مشکلات فکی می باشد که با اصلاح جایگاه دندان ها و مرتب شدن آن ها همراه است . ارتودنسی که در سنین پایین استفاده بیشتری دارد با نظم و ترتیب بخشیدن به دندان ها باعث اصلاح طرح لبخند شده و دندان ها را صاف و مرتب می سازد .

هدف از ارتودنسی دندان ها چیست است؟%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%af%d9%86%d8%b3%db%8c

 

در حقیقت ، ارتودنسی با هدف ردیف کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از ارتودنسی برای مرتب کردن دندان های فک بالا یا فک پایین و یا هر دو فک استفاده می شود ، اما به طور کلی دو نکته مهم دیگر را نیز به طور هم زمان باید در نظر داشت:

 

1- دندان های مرتب شده در دو فک به خوبی بر روی یکدیگر قرار گیرند تا عمل جویدن به بهترین نحو ممکن انجام شود.زیرا بسیاری از افراد با مشکلاتی که در نحوه ی قرار گیری دندان ها دارند،امکان تغذیه مناسب و جویدن بسیاری از غذا ها را نخواهند داشت.

2- حرکات دندانی به آهستگی و با حداقل آسیب انجام شود تا موقعیت جدید دندان ها تغییر نکند یا دندان ها صدمه نبینند.بسیاری از افراد از پوسیدگی دندان های اصلی و تخریب آن ها واهمه دارند ، این در حالی است که اگر ارتودنسی به صورت دقیق و توسط دندانپزشک با تجربه انجام شود این مشکل رخ نخواهد داد.

سوالاتی در رابطه با ارتودنسی

درمان در ارتودنسی چه مدت طول می کشد و مراحل آن چگونه است؟

درمان بهم ریختگی های دندان با  ارتودنسی بر خلاف سایر درمان های دندان پزشکی، نسبتا طولانی تر می باشند و حدود دو یا سه سال زمان لازم دارد ، البته این بازه ی زمانی برای افراد مختلف متفاوت می باشد و بستگی به میزان و شدت بهم ریختگی های دندان دارد ، ممکن است یک بیمار نیاز به چند ماه دوره ی درمان داشته باشد . بنابراین تخمین زمان لازم برای ارتودنسی به عهده ی دندانپزشک زیبایی می باشد .

البته در زمان درمان با ارتودنسی حرکت دندان ها، حتی برای دندان پزشکان نیز جالب و گاهی اوقات حیرت انگیز است.

این مطلب ادامه دارد …

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر سعید میرزایی

 

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

چهار × 5 =