19 آوریل

آیا لامینیت به عنوان محافظ دندان عمل می کند؟

آیا لامینیت به عنوان محافظ دندان عمل می کند؟

لمینیت دندان یا لامینیت دندان امروزه یکی از جایگزین های ارتودنسی است این راهکار می تواند بسیاری از ایرادات ظاهری دندان را جبران کرده و طی یک جلسه درمانی فرد را به ظاهر ایده آل و مطلوب خود برساند . این تکنیک کاربردهای گسترده ای در دندان پزشکی زیبایی داشته و می تواند به غیر از برطرف نمودن بدرنگی و پوسیدگی دندان ، فرم آن را نیز اصلاح نماید . این روش در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده و روز به روز به میزان استقبال از تکنیک لمینیت دندان افزوده می شود . در صورت تبحر و ظرافت کار دندانپزشک و رعایت مراقبت های ویژه ، لمینیت دندان یا لامینیت دندان بسیار پایدار و ماندگار بوده و کلیه آسیب ها و ایرادات دندان را پوشش می دهد برخی از افراد از روش لامینیت به عنوان محافظ دندان بهره می گیرند که در ادامه این امکان را بررسی می کنیم .

لامینیت به عنوان محافظ دندان

محافظ همیشگی :

لامینیت های دندان توان جبران بدرنگی و دفورمیته دندان را دارند  می توانند اشکالات به وجود آمده در ساختار دندان را برطرف کنند اما اگر بر روی دندان جای گرفتند ، نمی توان از آنها انتظار محافظت همیشگی از دندان ها را داشت . لازم به ذکر است که لمینیت ها ، شدیدترین نامرتبی و به هم ریختگی دندانی را درمان می کنند اما مانعی برای آسیب و تخریب دندان ها نیستند و چنانچه فرد از دندان های لمینیت شده خود مراقبت نکند ، پوسیدگی و بروز آسیب به دندان ها بسیار محتمل است . این مشکلات برای دندان سالم و طبیعی نیز رخ می دهند به همین دلیل مهم ترین محافظ و حامی از دندان ها ، رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت از آنها در برابر تغییر دما و ضربه است . رعایت تغذیه اصولی و عادات غذایی صحیح نیز در محافظت از ساختار درونی و بیرونی دندان بی تاثیر نیست .

ویژگی لامینیت ها :

لامینیت ها هم همانند دندان طبیعی ، تغییر رنگ می دهند و طبق عادات روز مره فرد از خود خاصیت رنگ پذیری نشان می دهند و همچنین اگر نکات بهداشتی و مراقبتی در نگهداری از آنها رعایت نشود ، امکان بروز آسیب های فرمی و تغییر شکل وجود دارد . البته ذکر این نکته ضروری است که لامینیت ها ماندگاری و پایداری بالایی دارند ولی اقدامات ناشایست و استفاده نامناسب از آنها می تواند عمر این اجزا را کاهش دهد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر میرزایی جراح و دندانپزشک ، متخصص پروتزهای دندانی .

درباره نویسنده

پروتز دندان | لمینیت دندان | ایمپلنت دندان
دکتر سعید میرزایی در دندانپزشکی صبا متخصص در پروتز های دندانی انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی : اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت دندان ، لمینیت دندان ، پروتز دندان ثابت ، پروتز دندان متحرک ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان و ...

پاسخ

نوزده + 19 =